
Artimiausi renginiai
- 2019-12-11 Ministras Linas Linkevičius dalyvauja Ispanijos archyvuose rastų Lietuvos pripažinimą liudijančių dokumentų parodos atidaryme
- 2019-12-11 Ministras Linas Linkevičius dalyvauja Vyriausybės posėdyje ir pasitarime
- 2019-12-11 Ministras Linas Linkevičius dalyvauja ministrų kabineto pietuose
- 2019-12-11 Ministras Linas Linkevičius dalyvauja Užsienio reikalų komiteto posėdyje
- 2019-12-12 iki 2019-12-13 Viceministras Albinas Zananavičius Briuselyje, Belgijoje lydi prezidentą Europos Vadovų Taryboje
Bendras Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Rumunijos užsienio reikalų ministrų pareiškimas minint 80-ąsias Molotovo-Ribentropo pakto metines
Rugpjūčio 23 dieną minime Molotovo-Ribentropo pakto metines. Prieš 80 metų nacistinės Vokietijos ir Tarybų Sąjungos pasirašytas paktas sukėlė Antrąjį pasaulinį karą ir pusę Europos pasmerkė dešimtmečiams kančių. Paktas ir slaptieji protokolai padalijo Rytų Europą į įtakos sferas.
Štai kodėl šią dieną, kurią Europos Parlamentas paskelbė Europos totalitarinių režimų aukų atminimo diena, atmename visas stalinizmo ir nacizmo aukas.
Skausmas ir neteisybė niekada nepasimirš. Mes atminsime.
Praeities baisumų atminimas suteikia žinių ir jėgų atmesti tuos, kurie siekia atgaivinti šias ideologijas arba pateisinti totalitarinių režimų nusikaltimus ir paneigti kaltę. Aukų atminimas verčia mus siekti istorinio teisingumo, šviesti visuomenę apie totalitarinių režimų nusikaltimų palikimą Europos žemyne ir jį tyrinėti.
Tvaraus susitaikymo ir bendros ateities kūrimo pagrindas – teisingumas ir objektyvi tiesa. Totalitarinių nusikaltimų aukos turi teisę siekti teisingumo. Deja, totalitarinių režimų nusikaltimų tyrimo ir nusikaltėlių patraukimo baudžiamojon atsakomybėn praktika yra šiuo metu nepakankama.
Mes raginame visų Europos šalių vyriausybes suteikti visokeriopą paramą totalitarinių režimų istoriniam tyrimui. Veikdami suderintai, galime veiksmingiau kovoti su dezinformacijos kampanijomis ir užkirsti kelią bandymams manipuliuoti istoriniais faktais.
Turime kartu priešintis totalitarizmui. Aiški ir tvirta tarptautinės bendruomenės pozicija atvers kelią į susitaikymą.
Tikime, kad šiandienėje Europoje saugu gyventi visų tautybių žmonėms ir esame pasirengę ryžtingai atsispirti neteisybei. Manome, kad europiečiai niekada netoleruos totalitarizmo ar genocido nusikaltimų.
Po dešimtmečiais trukusio totalitarinio valdymo, mūsų valstybės atgimė. Esame laisvos tautos ir demokratinės valstybės. Prieš trisdešimt metų mūsų šalyse prasidėjo visuomenės demokratėjimo procesai ir galiausiai tapome lygiaverčiais, energingais Europos Sąjungos nariais. Mūsų šalys pasiryžusios tęsti bendradarbiavimą su partneriais Europoje ir visame pasaulyje, kad praeities žiaurumai niekada nebepasikartotų.
Rugsėjo 12 dieną Toronte Lietuvos ambasada Kanadoje, kartu su Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Moldovos ambasadomis, rengia konferenciją, skirtą Molotovo-Ribentropo pakto 80 metų sukakčiai. Konferencijoje pagrindinį pranešimą skaitys pasaulio šachmatų čempionas, Rusijos pilietinės visuomenės aktyvistas Garis Kasparovas, apie šio pakto pasekmes diskutuos Kanados ir Europos ekspertai.
- Naudingos nuorodos
-
Atrankos ir konkursai
- Konkursai į diplomatinę tarnybą
- Konkursai į valstybės tarnybą
- Atrankos į laisvas pareigas ministerijoje
- Atrankos į laisvas pareigas diplomatinėse atstovybėse
- Atrankos ir konkursai į tarptautinių organizacijų ir ES institucijas bei misijas
- Atrankos iš delegavimo rezervo į tarptautines misijas
- Praktika
- Kita
Socialiniai tinklai