Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Bukarešte aptarta būsima ES strateginė darbotvarkė

Sukurta 2019.03.12 / Atnaujinta 2019.03.14 18:15
  Bukarešte aptarta būsima ES strateginė darbotvarkė

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius kovo 12 dieną Bukarešte, Rumunijoje, dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame diskutuota dėl ES daugiametės finansinės programos ir ES strateginės darbotvarkės ateinantiems penkeriems metams.

  Kalbėdamas apie būsimąjį ES daugiametį biudžetą, viceministras A. Zananavičius akcentavo, kad jei ES nori tinkamai finansuoti tradicines politikos sritis, tokias kaip sanglauda ir žemės ūkis,  ir nori deramai reaguoti į naujus iššūkius, būtina kalbėti tik apie ambicingą biudžetą. „Be tinkamai finansuojamo ES biudžeto nebus galimybių vienu metu įgyvendinti tiek tradicines politikos sritis, tiek ir naujuosius ES prioritetus“, – sakė viceministras A.Zananavičius. Viceministras pažymėjo, kad Lietuvai nėra priimtinas siūlomas ženklus sanglaudos politikos finansavimo mažinimas, o tiesioginių išmokų didinimas žemdirbiams yra nepakankamas ir neužtikrina vienodų konkuravimo sąlygų.

  Aptariant būsimąją ES strateginę darbotvarkę, viceministras pabrėžė, kad didelis dėmesys turi būti skirtas bendrosios rinkos gilinimui ir likusių kliūčių šalinimui, kartu būtina stiprinti energetikos sąjungą, kovoti su hibridinėmis grėsmėmis, didinti ES atsparumą, ypatingą dėmesį skiriant kovai su dezinformacija. Tuo pačiu ES turi išlikti atvira kaimynams, gerbiantiems Europos vertybes ir įgyvendinantiems būtinas reformas.

  ES strateginė darbotvarkė bus aptarta  gegužės 9 dieną aukščiausiojo lygio susitikime Sibiu (Rumunijoje), o tvirtinama birželio 21-22 dieną Europos Vadovų Taryboje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  20190718_140105_resized.jpg

  Liepos 18 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje Briuselyje. Pagrindinis dėmesys BRT skirtas pirmininkavimą ES Tarybai pradėjusios Suomijos prioritetams ir planams dėl 2021–2027 metų ES daugiametės finansinės programos.

  Daugiašaliai santykiai »
  tomas_razmus-6271.jpg

  Užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius liepos 18 dieną Briuselyje dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Bendrųjų reikalų tarybos (BRT) posėdyje, kuriame ES Tarybai šį pusmetį pirmininkaujanti Suomija pristatys pirmininkavimo prioritetus. Suomija taip pat informuos delegacijas apie planus šį pusmetį  siekiant galutinio valstybių narių sutarimo dėl 2021–2027 metų ES biudžeto.

  Daugiašaliai santykiai »

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 17 dieną Liuksemburge dalyvaus ES užsienio reikalų tarybos (URT) susitikime.

  Europos Sąjunga »
  IMG_2469.jpg

  Birželio 13 dieną Vilniuje surengtos Lietuvos ir Estijos konsultacijos Europos Sąjungos darbotvarkės klausimais, kurioms vadovavo Lietuvos užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius ir Estijos užsienio reikalų viceministras Matti Maasikas.

  Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga »

  Birželio 11 dieną trylikos Europos Sąjungos (ES) valstybių narių užsienio reikalų ministrų vardu išplatintas bendras pareiškimas, kuriame pabrėžiama ES plėtros politikos svarba, išreiškiama parama plėtros procesui ir derybų dėl narystės ES pradžiai su Albanija ir Šiaurės Makedonija.

  Daugiašaliai santykiai »
  tomas_razmus (9 of 39).jpg

  Gegužės 27 dieną dalyvaudamas Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje prekybos klausimais, užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius pabrėžė, kad įtampos daugiašalėje prekybos sistemoje turi būti sprendžiamos kuriant pasaulines taisykles, užtikrinančias lygias konkurencines sąlygas.

  Daugiašaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata