Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Kviečiame į diskusiją apie Europos Sąjungą su ukmergiškiais

Sukurta 2018.11.05 / Atnaujinta 2018.11.05 14:11

Lapkričio 12 dieną, 16 val. Lietuvos užsienio reikalų ministerija kartu su Ukmergės miesto savivaldybe Ukmergės miesto gyventojus ir miesto svečius kvies į neformalią diskusiją „Europos Sąjunga: kaip išlikti vieningiems?“. Diskusija vyks Ukmergės kraštotyros muziejuje, adresu Kęstučio a. 9.

Į ukmergiškiams kylančius klausimus atsakys bei jiems rūpimomis temomis diskutuos Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kunigas Ričardas Doveika. Diskusiją moderuos Rytų Europos Studijų centro direktorius Linas Kojala.

Lietuva jau beveik 15 metų yra Europos Sąjungos narė ir kartu su kitomis bendrijos valstybėmis formuoja ir priima kiekvienam Europos piliečiui svarbius sprendimus. Kultūriškai įvairi, bet tuo pačiu neatsiejamą istoriją turinti Europa, šiomis dienomis ne tik kartu sprendžia globalias problemas, bet ir ieško atsakymų į svarbius vidinius klausimus – nuo tapatybės ir Europos vertybių vaidmens kasdieniniuose mechanizmuose iki Europos vienybės skirtingų tautų sąjungoje. Kokie klausimai Europai šiandien yra patys svarbiausi? Kokia Lietuvos pozicija šiame kontekste? Kaip jaučiasi europietis, lietuvis, Ukmergės gyventojas? Ar esame pakankamai vieningi? Kokia Europos Sąjungos ateitis? Į šiuos bei kitus ukmergiškiams rūpimus klausimus mėgins atsakyti diskusijos dalyviai.

Diskusija „Europos Sąjunga: kaip išlikti vieningiems?“ – Užsienio reikalų ministerijos renginių ciklo ,,Mano Europa“ dalis, kurie organizuojami Europos Sąjungoje šiuo metu vykstančios Piliečių dialogų iniciatyvos kontekste. Iniciatyvos tikslas – viešose diskusijose su visuomene išsiaiškinti, kaip kiekviena valstybė narė įsivaizduoja Europos Sąjungos projektą ir jo ateitį, kokie klausimai svarbiausi.

Daugiau informacijos apie ,,Mano Europa“ ir piliečių dialogus rasite čia.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
Europos diena 2018 T. Razmus.jpg

Rugsėjo 24 dieną  pradėjo veikti naujas informacinis portalas www.manoeuropa.lt, skirtas visiems Europos Sąjungos (ES) klausimais besidomintiems Lietuvos gyventojams. Portalo tikslas – didinti visuomenės įsitraukimą ir informuotumą Lietuvos narystės ES klausimais.

Daugiašaliai santykiai »