Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

L. Linkevičius: „Lietuvą ir Rumuniją sieja tvirta partnerystė ir bendra ateities vizija“

Sukurta 2018.03.26 / Atnaujinta 2018.03.27 08:52
   L. Linkevičius: „Lietuvą ir Rumuniją sieja tvirta partnerystė ir bendra ateities vizija“
   L. Linkevičius: „Lietuvą ir Rumuniją sieja tvirta partnerystė ir bendra ateities vizija“
   L. Linkevičius: „Lietuvą ir Rumuniją sieja tvirta partnerystė ir bendra ateities vizija“

   Kovo 26 dieną Bukarešte (Rumunija) Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Rumunijos užsienio reikalų ministru Teodoru Meleškanu ir aptarė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, aktualius Europos Sąjungos ir NATO darbotvarkės klausimus bei situaciją Rytų Europoje ir Vakarų Balkanuose.

   „Šįmet valstybių atkūrimo šimtmečius švenčiančias Lietuvą ir Rumuniją sieja tvirta partnerystė, bendros vertybės ir ateities vizija. Lietuva suinteresuota toliau gilinti bendradarbiavimą su Rumunija bei drauge siekti bendrų tikslų: saugumo ir gerovės Europoje bei jos kaimynystėje“, - teigė užsienio reikalų ministras.

   L. Linkevičius taip pat džiaugėsi aktyviais dvišaliais politiniais ir kultūriniais santykiais, išreiškė viltį  plėtoti gilesnį bendradarbiavimą informacinių technologijų, gyvybės mokslų, chemijos pramonės, finansų technologijų srityse.  Ministras taip pat akcentavo, kad  su panašiais iššūkiais susiduriančios Lietuva ir Rumunija yra bendramintės šalys daugeliu svarbių klausimų.

   Vizito Rumunijoje metu Lietuvos užsienio reikalų ministras L. Linkevičius aktualius tarptautinės darbotvarkės klausimus taip pat aptarė su Rumunijos Prezidentu Klausu Iohannisu, Ministre Pirmininke Viorika Dančila ir Rumunijos parlamento nariais.

   Lietuva ir Rumunija diplomatinius santykius užmezgė 1924 m. rugpjūčio 24 dieną, o 1991 metų rugsėjo 13 dieną šie santykiai buvo atkurti. 2018 metų gruodžio 1 dieną Rumunija švęs šimtąsias Didžiojo susivienijimo metines.

    

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Rumunija5.jpg

   Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino savo kolegą Rumunijos užsienio reikalų ministrą Teodorą-Viorelą Meleșcanu Rumunijos nacionalinės dienos, dar vadinamos Didžiojo susijungimo diena, šimtmečio proga. Ministras L. Linkevičius palinkėjo Rumunijos žmonėms klestėjimo ir gerovės, o taip pat sėkmingo pirmininkavimo Europos Sąjungai kitų metų pirmąjį pusmetį.

   Dvišaliai santykiai »
   tomas_razmus-9030.JPG

   Gegužės 4 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) ekonomikos ministru Sultonu Bin Saeed Al Mansoori.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ekonominiai santykiai »
   tomas_razmus-8803.JPG

   Gegužės 4 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Šeduvos žydų muziejaus „Dingęs Štetlas“ statybos pradžios ir kapsulės įkasimo ceremonijoje.

   Užsienio reikalų ministro veikla »
   0325 Chodorkovskis.jpg

   Kovo 25 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Rusijos opozicijos lyderiu, Atviros Rusijos judėjimo įkūrėju, Michailu Chodorkovskiu.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

   Kovo 26 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su darbo vizitu lankysis Bukarešte (Rumunija).

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »

   Kovo 4-8 dienomis Lietuvos užsienio reikalų ministras su darbo vizitu lankysis Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Drauge su Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrais L. Linkevičius susitiks su JAV Valstybės sekretoriumi Rexu Tillersonu, Atstovų rūmų užsienio reikalų komiteto pirmininku Edu Royce, Senato užsienio reikalų komiteto pirmininku Bobu Corkeriu, jo pavaduotoju Robertu Menendezu ir su senatoriumi Benu Cardinu.

   Užsienio reikalų ministro veikla »

   Naujienlaiškio prenumerata