Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Lietuva ir Kinija aptarė ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo perspektyvas

Sukurta 2017.11.01 / Atnaujinta 2017.11.01 10:09
  Lietuva ir Kinija aptarė ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo perspektyvas

  Spalio 31 dieną Kinijoje, Pekine įvyko 13-asis tarpvyriausybinės Lietuvos ir Kinijos prekybinio- ekonominio bendradarbiavimo komisijos posėdis.

  Lietuvos delegacijai vadovavo Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių departamento direktorė Lina Viltrakienė, Kinijos – Komercijos ministerijos Europos reikalų departamento direktorė Xiaoyan Zhou. Lietuvos delegacijoje taip pat dalyvavo Ūkio, Žemės ūkio ministerijų, Lietuvos banko ir Lietuvos geležinkelių atstovai.

  Komisijos, kuri renkasi kas dvejus metus, posėdyje buvo aptarta Lietuvos ir Kinijos prekybinių-ekonominių santykių plėtra per paskutinius dvejus metus, šių dienų aktualijos ir perspektyvos. Lietuvos delegacijos vadovė pasidžiaugė augančiu Lietuvos eksportu į Kiniją ir pažymėjo, kad yra dar daug neišnaudoto potencialo plėtoti ekonominius santykius. Tarp prioritetinių ateities bendradarbiavimo sričių buvo įvardinta prekyba žemės ūkio ir maisto produktais, finansinės technologijos, transportas, turizmas.

  „Lietuvos gamintojai domisi Kinijos rinka, dalyvauja įvairiose verslo parodose, – tai rodo ir augantis Lietuvos eksportas į Kiniją. Tikimės, kad Kinijos deklaruojama didesnio atsivėrimo politika sudarys ir realias galimybes plėsti eksportą į Kiniją, o tuo pačiu paskatins bendradarbiavimą ir tose srityse, kurios skatina prekybą, įskaitant finansinę infrastruktūrą, palengvinančią atsiskaitymus, krovinių gabenimą ir žmogiškuosius kontaktus“, – apibendrindama posėdžio rezultatus pažymėjo Lina Viltrakienė.

  Posėdžio metu išskirtinis dėmesys buvo skirtas aktualiems „Vienos juostos, vieno kelio“ bendradarbiavimo klausimams aptarti. Atkreiptas dėmesys į 2017 metais lapkričio mėnesį Budapešte vyksiantį 16-os Vidurio ir Rytų Europos ir Kinijos „16+1“ premjerų susitikimą, kurio metu tikimasi pažymėti ir Lietuvos pasirengimą 2018 metais organizuoti Kinijos ir 16-os valstybių žemės ūkio ministrų „16+1“ susitikimą Vilniuje kartu su verslo forumu. 

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  1214kinija.jpg

  Gruodžio 12-13 dienomis Lietuvos ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė lankėsi Kinijos Zhejiang provincijos sostinėje Hangzhou, kur susitiko su provincijos administracijos atstovais ir palaikė Lietuvos plaukikus, dalyvaujančius FINA pasaulio plaukimo čempionate.

  Atstovybių naujienos »
  2018-10-22 labdaros muge_5.jpg

  Spalio 21 dieną Lietuvos ambasados Kinijoje darbuotojai dalyvavo jubiliejinėje 10-ojoje tarptautinėje labdaros mugėje „Meilė neturi sienų – išgirsk pasaulio meilę“, kurios metu surinktos lėšos bus skirtos klausos sutrikimų turintiems vaikams.

  Kultūros renginiai »
  11.jpg

  Spalio 18 dieną Pekine Lietuvos ambasada Kinijoje kartu su Švietimo mainų ir paramos fondu surengė Lietuvos ir Kinijos aukštųjų mokyklų seminarą, skirtą tarpusavio ryšių stiprinimui, ypač išnaudojant „Erasmus plius“ programos teikiamas galimybes.

  Dvišaliai santykiai »
  2018-09-26_studentai_3.jpg

  Rugsėjo 26 dieną Lietuvos ambasadoje Pekine organizuotas renginys lietuvių kalbą įvairiuose Kinijos universitetuose studijuojantiems kinų studentams, siekiant juos paskatinti dar labiau domėtis Lietuvos kultūra, istorija ir lietuvių kalba bei susipažinti tarpusavyje.

  Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  foto 1.jpg

  Kinijoje, Hangdžou mieste, rugsėjo 17-22 dienomis vyksta II-asis Kinijos–Centrinės ir Rytų Europos šalių nematerialaus kultūros paveldo ekspertų forumas, kuriame dalyvauja ir Lietuvos atstovės iš Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Juškų etninės kultūros muziejaus.

  Istorinė, kultūros diplomatija »
  LT short films women plakatas.jpg

  Rugpjūčio 19-21 dienomis Kinijoje bus pristatyta jaunųjų Lietuvos kino režisierių moterų programa „Typing The Future“. Programos kuratorė Jurga Zabukaitė atrinko keturis trumpo metro filmus, kurie bus pristatyti Pekino ir Šanchajaus auditorijoms.

  Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata