Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadorius Suomijoje dalyvavo „Donelaičio“ draugijos įkūrimo 30-mečio renginyje

Sukurta 2020.11.19 / Atnaujinta 2020.11.23 15:00
  Lietuvos ambasadorius Suomijoje dalyvavo „Donelaičio“ draugijos įkūrimo 30-mečio renginyje

  Lapkričio 19 dieną Lietuvos ambasadorius Suomijoje Giedrius Kazakevičius Helsinkyje dalyvavo „Donelaičio“ Lietuvos bičiulių draugijos įkūrimo 30-mečio šventėje.

  „Šiais metais minime Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį. Nenuostabu, kad ištikimi Lietuvos bičiuliai suomiai 1990 metais nusprendė atkurti dėl Lietuvos okupacijos nutrūkusius Suomijos-Lietuvos ryšius ir įkūrė „Donelaičio“ draugiją, kuri iš karto ėmėsi megzti ir stiprinti kontaktus tarp suomių ir lietuvių. Juk žmonių ryšiai suartina tautas ir valstybes“, - sveikinimo kalboje sakė G. Kazakevičius.

  Ambasadorius pasidžiaugė, „Donelaičio“ draugija yra ilgametis ir vertingas  Lietuvos ambasados Suomijoje partneris - per šiuos tris dešimtmečius kartu įgyvendinta daug  kultūrinių, visuomeninių ir kitokių projektų, kartu minimos svarbios sukaktys. Pavyzdžiui praėjusiais metais įvairiuose Suomijos miestuose kartu organizuoti Baltijos kelio 30-mečiui skirti renginiai.

  Ambasadorius G. Kazakevičius „Donelaičio“ draugijos valdybai ir visiems jos nariams palinkėjo sėkmingo naujų iniciatyvų ir projektų įgyvendinimo bei tolesnio glaudaus bendradarbiavimo stiprinant mūsų valstybių piliečių ryšius. Ambasadorius taip pat perdavė užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus sveikinimą, kuriame ministras padėkojo „Donelaičio“ draugijai už ilgametę veiklą plėtojant visuomeninius, kultūrinius, istorinius, politinius bei švietimo ryšius tarp Lietuvos ir Suomijos ir palinkėjo tolesnės sėkmės plečiant Lietuvos bičiulių ratą bei įgyvendinant projektus, kurie dar labiau suartins mūsų valstybes.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  GERA_Photo_Kazakevičius_Credence 2020 10 22.jpg

  Spalio 22 dieną Lietuvos ambasadorius Suomijoje Giedrius Kazakevičius įteikė skiriamuosius raštus šalies prezidentui Sauli Niinistö.  Dėl esamų Covid-19 pandemijos aplinkybių, skiriamųjų raštų įteikimas vyko rašytine procedūra.

  Dvišaliai santykiai »
  DSC_9461.jpg

  Rugsėjo 28 dieną ministras Linas Linkevičius susitiko su naująja Suomijos ambasadore Lietuvoje Arja Inkeri Makkonen.

  Dvišaliai santykiai »
  DSC_9247.jpg

  Rugsėjo 4 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis susitiko su naująja Suomijos ambasadore Lietuvoje Arja Inkeri Makkonen, kuri tą pačią dieną įteikė skiriamuosius raštus prezidentui Gitanui Nausėdai.

  Dvišaliai santykiai »

  Rugpjūčio 29 dieną ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiks su Suomijos kolega Pekka Haavisto. Susitikimo metu ministrai aptars aktualius Baltijos jūros regiono saugumo klausimus,  Lietuvos ir Suomijos dvišalių santykių raidą. Taip pat bus diskutuojama apie transatlantinio bendradarbiavimo perspektyvas, padėtį Baltarusijoje, aptariami tarptautinės dienotvarkės klausimai. Vizito Vilniuje metu P. Haavisto susitiks su Baltarusijos opozicijos atstovais.

  Dvišaliai santykiai »
  DSC_1347.jpg

  Liepos 7 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius atsisveikino su kadenciją baigiančiu Suomijos ambasadoriumi Lietuvoje Christeriu Gustafu Michelssonu.

  Dvišaliai santykiai »

  Vyriausybė pritarė Užsienio reikalų ministerijos siūlymui atnaujinti reguliarius skrydžius į Paryžių, Kopenhagą, Bilundą, Nicą ir Turku.

  Ministerijos naujienos » Naujienos »