Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Paryžiuje L. Linkevičius pabrėžė ES sankcijų politikos nuoseklumo svarbą

Sukurta 2018.05.29 / Atnaujinta 2018.05.29 16:18

Gegužės 29 dieną lankydamasis Paryžiuje Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos užsienio santykių tarybos (ECFR) metinėje konferencijoje, kurioje skaitė pranešimą tema „Rusija/Ukraina: laikas neapsiriboti vien sankcijomis“ (angl. Russia/Ukraine: Time to move beyond sanctions).

Savo pasisakyme L. Linkevičius akcentavo, kad sankcijos Rusijai už agresiją Ukrainoje turi būti tęsiamos tol, kol tęsiasi agresija ir nevykdomi Minsko susitarimai. „Nereikia abejoti sankcijų efektyvumu. Kremlius plečia savo kenkėjiškų veiksmų geografiją ir, jei ne šios sankcijos, Rusijos brėžiamos fronto linijos šiandien būtų dar arčiau mūsų. Vis dėlto sankcijos – jokiu būdu nėra vienintelė priemonė apibūdinanti Europos santykius su Rusija. Privalome remti Rytų Partneres, stiprinti savo atsparumą, remti Rusijos pilietinę visuomenę ir bendradarbiauti dėl bendrų Europos interesų“. 

Lietuvos užsienio reikalų ministras taip pat pabrėžė būtinybę stiprinti ES paramą asocijuotose Rytų partnerystės šalyse vykdomoms reformoms.  Lietuva siekia palaikymo dėl ilgalaikės Europos paramos Ukrainai plano, kuris padėtų užtikrinti reformų tempą ir tvarumą. 

L. Linkevičius padėkojo parlamentarams už Prancūzijos indėlį į Baltijos jūros regiono saugumą.  Prancūzijos karinės oro pajėgos net penkis kartus vykdė NATO oro policijos misijas Baltijos valstybėse, iš jų – keturis kartus Lietuvoje. Šių metų pradžioje beveik 300 Prancūzijos karių prisijungė prie kitų Vokietijos vadovaujamos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kontingento karių ir kartu  prisidės prie aljanso pastangų stiprinti saugumą  regione. Lietuvos ir Prancūzijos atstovai sutarė dėl glaudaus abiejų šalių bendradarbiavimo atremiant hibridines grėsmes, didinat kibernetinį saugumą ir atsparumą informacinėms atakoms.

Vizito Paryžiuje metu ministras L. Linkevičius, kaip LR Prezidentės D. Grybauskaitės delegacijos  narys, taip pat dalyvaus Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ministrų tarybos posėdyje, kuriame bus priimtas  galutinis sprendimas dėl Lietuvos prisijungimo prie šios organizacijos pasirašant oficialią sutartį.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
ESBO ministras.jpg

Gruodžio 6 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo kasmetiniame Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų tarybos susitikime Milane, Italijoje.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai »

Gruodžio 6 dieną Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija kreipėsi į Migracijos departamentą prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos siūlydama į nacionalinį nepageidaujamų asmenų sąrašą įtraukti asmenis, tiesiogiai dalyvavusius vykdant agresijos aktą prieš Ukrainos karinius laivus ir jų įgulas Kerčės sąsiauryje ir Juodojoje jūroje šių metų lapkričio 25 dieną, taip pat už šį aktą atsakingus Rusijos Federacijos karinės vadovybės atstovus.

Ministerijos naujienos »

Gruodžio 4 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo NATO valstybių narių užsienio reikalų ministrų susitikime Briuselyje, kur kėlė atsako į Rusijos agresiją prieš Ukrainos laivus Kerčės sąsiauryje klausimą.

Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas »

Naujienlaiškio prenumerata