Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Paryžiuje vyko diskusija apie Lietuvos ir Prancūzijos vaidmenį Europoje

Sukurta 2021.01.14 / Atnaujinta 2021.01.14 15:59
  Paryžiuje vyko diskusija apie Lietuvos ir Prancūzijos vaidmenį Europoje

  Sausio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas dalyvavo virtualioje diskusijoje su Paryžiuje įsikūrusios aukštosios Tarptautinių santykių ir politikos mokyklos (HEIP) studentais. Joje didžiausias dėmesys buvo skirtas Lietuvos ir Prancūzijos vaidmeniui kuriant stipresnę Europą.

  Ambasadorius pristatė pagrindinius Lietuvos užsienio politikos prioritetus ir tikslus, pabrėždamas glaudaus bendradarbiavimo su viena svarbiausių Lietuvos europinių partnerių – Prancūzija – svarbą jų įgyvendinimui.

  „Inovacijos, kibernetinis saugumas, energetinė nepriklausomybė, klimato kaita, kova su dezinformacija – tai sritys, kuriose Lietuva su Prancūzija gali kartu prisidėti prie stipresnės Europos kūrimo“, – teigė N. Aleksiejūnas. Lietuvos atstovas taip pat pasidžiaugė prieš keletą mėnesių vykusiu Prancūzijos prezidento Emanuelio Macrono vizitu į Lietuvą, kuris leido apibrėžti tolesnes dvišalio ir europinio bendradarbiavimo gaires.

  Politikos mokslų studentai aktyviai domėjosi ne tik Lietuva, jos istorija, Sausio 13-osios įvykiais,  ekonomine situacija, turizmo galimybėmis, bet ir Lietuvos patirtimi kibernetinio saugumo srityje, šalies pozicija dėl Rusijos, energetine nepriklausomybe, bendradarbiavimu tarp Baltijos šalių, taip pat kėlė klausimus dėl Europos saugumo stiprinimo.

  Diskusiją organizavo HEIP studentus vienijanti asociacija „Theatrum Mundi“ kartu su Lietuvos ambasada Paryžiuje.

  1899 metais Paryžiuje įkurta HEIP yra viena seniausių privačių aukštųjų tarptautinių santykių ir politikos mokslų mokyklų Prancūzijoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  201204 Kaledos Lietuvos ambasados Paryziuje 850_5764 Photo Ludo Segers _2.jpg

  Gruodžio 13 dieną Lietuvos ambasada Paryžiuje kartu su Prancūzijos lietuvių bendruomene ir Prelato Jono Petrošiaus lituanistine mokykla surengė Prancūzijos lietuvių Kalėdas.

  Atstovybių naujienos »
  DSC_2883.jpg

  Rugsėjo 29 dieną ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiko su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves‘u Le Drianu. Susitikimo metu ministrai aptarė aktualius dvišalius santykius, padėtį Baltarusijoje ir Ukrainoje, santykius su Rusija, saugumo situaciją regione ir Pietų Kaukaze, aktualius Europos Sąjungos (ES) ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

  Dvišaliai santykiai »
  IMG_6901.jpg

  Rugsėjo 29 dieną užsienio reikalų viceministras Albinas Zananavičius susitiko su už Europos reikalus atsakingu Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretoriumi Clement‘u Beaune‘u, atvykusiu į Lietuvą kartu su prezidento Emmanuelio Macrono delegacija.

  Dvišaliai santykiai »

  Rugsėjo 29 dieną, ministras Linas Linkevičius Vilniuje susitiks su Prancūzijos užsienio reikalų ministru Jean-Yves‘u Le Drianu. Susitikimo metu ministrai aptars dvišalius santykius, padėtį Baltarusijoje ir Ukrainoje, santykius su Rusija, saugumo situaciją regione bei aktualius Europos Sąjungos ir tarptautinės darbotvarkės klausimus.

  Dvišaliai santykiai »
  0-96-200919 Journee de patrimoine Lithuanian Embassy Paris _D800487 Photo Ludo Segers.JPG

  Rugsėjo 18-20 dienomis Lietuvos ambasada Paryžiuje pirmąkart dalyvavo nuo 1984 metų Prancūzijoje rengiamose Europos paveldo dienose.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  1-33-200915 BY at LT Embassy Paris France 850_0819 Photo Ludo Segers.JPG

  Rugsėjo 15 dieną minint Tarptautinę demokratijos dieną, Lietuvos ambasada Prancūzijoje buvo apšviesta Baltarusijos istorinės vėliavos spalvomis, reiškiant solidarumą su Baltarusijos žmonėmis, kovojančiais už demokratiją.

  Atstovybių naujienos »