Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Strasbūre paminėta Lietuvos narystės Europos Taryboje 25 metų sukaktis

Sukurta 2018.05.14 / Atnaujinta 2018.05.14 18:20
   Strasbūre paminėta Lietuvos narystės Europos Taryboje 25 metų sukaktis
   Strasbūre paminėta Lietuvos narystės Europos Taryboje 25 metų sukaktis
   Strasbūre paminėta Lietuvos narystės Europos Taryboje 25 metų sukaktis
   Strasbūre paminėta Lietuvos narystės Europos Taryboje 25 metų sukaktis

   Gegužės 14 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvavo Lietuvos 25 metų narystės Europos Taryboje (ET) minėjimo renginyje Strasbūre, Prancūzijoje, kurio metu buvo atidaryta bendra Lietuvos, Estijos ir Slovėnijos narystės ET fotografijų paroda.

   Savo sveikinimo kalboje viceministras N. Germanas pažymėjo, kad Lietuva didžiuojasi būdama ET nare bei pabrėžė, kad jos skatinami žmogaus teisių, demokratijos ir teisės viršenybės principai padėjo Lietuvai atsikratyti sovietinio režimo praeities ir tapti laisva, europietiška ir demokratiška valstybe.

   Narystė Europos Taryboje ir jos puoselėjamų demokratinių vertybių  priėmimas itin padėjo Lietuvos kelyje į Europos Sąjungą. Per 25 metus narystės Lietuva prisijungė prie daugumos svarbiausių ET konvencijų ir tapo aktyvia organizacijos nare, ypač siekiančia ET principų skatinimo ES rytinėje kaimynystėje.

   Lietuva dėl narystės Europos Taryboje kreipėsi netrukus po nepriklausomybės atkūrimo. Seimas ET steigiamąją Londono sutartį ratifikavo 1993 metų gegužės 14 dieną. Nuo šios datos Lietuva įgijo šios organizacijos pilnateisės narės statusą. 1995 metais Lietuva ratifikavo Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių konvenciją, kuri yra kertinė žmogaus teises Europoje ginanti konvencija. Visi esminiai Lietuvos teisės aktai, tokie kaip baudžiamasis, civilinis, darbo kodeksai, teismų įstatymas ir kiti įstatymai, yra parengti atsižvelgiant į Europos Tarybos standartus.

   1949 metais įsteigta Europos Taryba yra seniausia Europos tarpvyriausybinė organizacija, skatinanti teisės viršenybės, demokratijos ir žmogaus teisių principus. Organizacijai priklauso 47 valstybės narės.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   50908_005 1.jpg

   Rugsėjo 26 dieną Lietuvos ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė įteikė Lietuvos Prezidentės pasirašytus ratifikacinius raštus dėl Europos Tarybos konvencijos dėl terorizmo prevencijos papildomo protokolo ir dėl pataisytos konvencijos dėl bendros kino filmų gamybos.

   Daugiašaliai santykiai »

   Birželio 13 dieną Europos Tarybos būstinėje buvo surengtas iškilmingas Lietuvos valstybės atkūrimo ir Latvijos bei Estijos valstybių šimtmečių paminėjimas ir atidaryta fotografijų paroda „Baltijos kelias“.

   3.jpg

   Gegužės 17-18 dienomis Lietuvos delegacija, vadovaujama Lietuvos nuolatinės atstovės prie Europos Tarybos ambasadorės Laimos Jurevičienės, dalyvavo Europos Tarybos Ministrų Komiteto 128-oje sesijoje Danijoje. Pagrindinis sesijoje svarstytas klausimas – Europos Tarybos ateitis populizmo keliamų grėsmių demokratinėms institucijoms kontekste.

   Daugiašaliai santykiai »
   Gruzija.jpg

   Kovo 22 – 24 dienomis Gruzijoje lankėsi Europos Tarybos Pranešėjų grupės demokratijos klausimams delegacija, kuriai vadovavo grupei pirmininkaujanti Lietuvos ambasadorė prie Europos Tarybos Laima Jurevičienė.

   Daugiašaliai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata