Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Su Japonijos ambasadoriumi aptartos naujos bendradarbiavimo galimybės

Sukurta 2019.01.04 / Atnaujinta 2019.01.04 13:13
  Su Japonijos ambasadoriumi aptartos naujos bendradarbiavimo galimybės

  Sausio 4 dieną Lietuvos užsienio reikalų viceministras Neris Germanas susitiko su Japonijos ambasadoriumi Lietuvai Shiro Yamasaki, kuris pristatė naujų projektų galimybes plėtojant bendradarbiavimą energetikos, transporto ir gyvybės mokslų srityse.

  „Džiaugiamės, kad po 2018 metais įvykusių aukšto lygio dvišalių politinių vizitų stiprėja ekonominis  bendradarbiavimas, o balandžio mėnesį pradedama taikyti Darbo atostogaujant programa Lietuvos jaunimui atvers naujas galimybes pažinti Japoniją“, – sakė viceministras N. Germanas.

  Susitikime taip pat aptartas Lietuvoje prieš mėnesį vykęs įvairius verslo sektorius atstovaujančių Japonijos verslininkų vizitas bei naujos ekonominio bendradarbiavimo galimybės, kurias suteikia vasario mėnesį įsigaliosiantis Japonijos ir Europos Sąjungos laisvosios prekybos susitarimas.

  2018 metų spalį Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio vizito Japonijoje metu buvo pasirašytas Memorandumas dėl bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje, o gruodžio pabaigoje  suderintas Susitarimas su Japonija dėl darbo atostogaujant programos, kuris įsigalios 2019 metų balandžio 1 dieną.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Baigus visas reikalingas diplomatines procedūras, Lietuva oficialiai įsitraukia į naujai Japonijos mokslininkų sukurto vaisto „Avigan“ klinikinius tyrimus. Tikimasi, kad šis naujasis vaistas padės įveikti COVID-19 ir sustabdyti jo plitimą.

  Dvišaliai santykiai »
  11.jpg

  Gruodžio 2 dieną Tokijuje įvyko Lietuvos ir Japonijos politinės konsultacijos, kurių metu aptarti dvišaliai santykiai, regioninės aktualijos bei planai dėl bendrų veiklų 2020 metais minint tarpukario Japonijos diplomato Čiunės Sugiharos veiklos Kaune 80-ąsias metines.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

  Lapkričio 29 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius išreiškė užuojautą Japonijos-Lietuvos draugystės parlamentarų lygos pirmininkui, artimam Lietuvos draugui Hirofumi Nakasonei dėl jo tėvo, buvusio Japonijos ministro pirmininko Yasuhiro Nakasonės, mirties. Šią netekties akimirką ministras palinkėjo stiprybės velionio šeimai ir artimiesiems.

  Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
  .

  Rugsėjo 13 dieną Rygoje užsienio reikalų viceministras Neris Germanas dalyvavo antrajame Japonijos ir Baltijos šalių užsienio reikalų ministerijų politinio dialogo susitikime. Japonijos inicijuotas bendradarbiavimo su Baltijos šalimis dialogas 2018 metais pradėtas Vilniuje.

  Daugiašaliai santykiai »
  P_20190911_102217_1.jpg

  Rugsėjo 11 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis susitikime su Japonijos parlamento Atstovų rūmų pirmininku Tadamori Oshima aptarė gerus Lietuvos ir Japonijos dvišalius santykius ir parlamentinius ryšius, stiprėjantį ekonominį bendradarbiavimą ir Japonijos investicijų Lietuvoje galimybes.

  Dvišaliai santykiai »
  Varvuolis ir Tamaki.jpg

  Birželio 18 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis įteikė garbės ženklą „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ Kenjiro Tamaki, Lietuvos ir Japonijos mainų centro (JLEC) direktoriui. Įteikiant apdovanojimą dalyvavo Tojohašio miesto meras K. Sahara su delegacija, buvusi Japonijos ambasadorė Lietuvoje K. Shiraishi, daug JLEC narių ir kitų Lietuvos draugų.

  Atstovybių naujienos »