Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA INDIJOS RESPUBLIKOJE, BANGLADEŠO LIAUDIES RESPUBLIKAI, NEPALO FEDERACINEI DEMOKRATINEI RESPUBLIKAI IR ŠRI LANKOS DEMOKRATINEI SOCIALISTINEI RESPUBLIKAI

Adresas: C-93 Anand Niketan, New Delhi 110021, INDIA

plačiau »

Tel. +91 11 4313 2200
Faksas +91 11 4313 2222
El. paštas

Filmas apie Lietuvos kolumbus pristatytas Keralos kunigų seminarijos studentams

Sukurta 2018.02.08 / Atnaujinta 2018.02.08 07:56
   Filmas apie Lietuvos kolumbus pristatytas Keralos kunigų seminarijos studentams
   Filmas apie Lietuvos kolumbus pristatytas Keralos kunigų seminarijos studentams
   Filmas apie Lietuvos kolumbus pristatytas Keralos kunigų seminarijos studentams

   Vasario 7 d. Keraloje būsimiesiems Indijos katalikų kunigams Lietuvos ambasada pristatė Editos Mildažytės filmą „Lietuvos kolumbai“, pasakojantį apie iškilius Lietuvos piliečius, tvirtais ryšiais susiejusius Lietuvą ir Indiją. Tarp jų – ir lietuvį Mikalojų Šostaką (Nicolaus Szostak), daugiau nei du dešimtmečius (1751-1773) vyskupavusį dabartinės Keralos teritorijoje.

   „Kartais sunku patikėti, kad Lietuvai – paskutinei apsikrikštijusiai Europos valstybei – prireikė vos šimto metų, kad užaugintų sūnus, kurie patys vyktų į tolimus kraštus skleisti tikėjimo žodžio. Matyt, esame gabūs  mokiniai“, - beveik šimtui Aluvos Švč. Širdies filosofijos koledžo studentų sakė ambasadorius Laimonas Talat-Kelpša.

   „Neabejoju, kad ir atgimimo šimtmetį švenčianti Lietuva ras atsakymus į aktualius XXI amžiaus klausimus, savo talentais prisidės prie pasaulio ekonominio, kultūrinio ir dvasinio augimo“, - sakė ambasadorius.

   Jis pakvietė seminarijos studentus labiau pasidomėti M. Šostako asmenybe, apie ją įvairiomis Indijos kalbomis parengti Vikipedijos straipsnių.

   Mikalojus Šostakas (Mikolaj Szostak) gimė 1710 metais Vilniuje, bajorų šeimoje. Šešiolikos metų įstojo į basųjų karmelitų ordiną, vėliau tęsė mokslus Romoje. 1739 metais buvo išsiųstas į Malabaro provinciją Pietų Indijoje (dab. Kerala).

   1746 metais M. Šostakas įšventintas vyskupu ir paskirtas Malabaro apaštališkuoju vikaru-koadjutoriumi su teise perimti šį postą. Malabaro provincija tuo metu vyskupijos statuso neturėjo, tad pagal bažnytinę teisę jai vadovavo pats popiežius per savo atstovą – vikarą.

   1751 metais tapo visateisiu Malabaro bažnytinės provincijos apaštališkuoju vikaru ir šias pareigas ėjo iki pat mirties 1773 metų liepos 26 dieną. Vietiniams jis buvo ir tebėra labiau žinomas kaip vyskupas Florencijus.

   M. Šostako tarnystė nebuvo lengva, teko laviruoti tarp įvairių Malabaro krikščioniškųjų bendruomenių. Istoriniuose šaltiniuose apie jį rašoma kaip apie „žmogų drąsų ir tvirtą“. Travankoro (dabartinės Keralos ribose gyvavusios karalystės) valdovas jį netgi paskyrė arbitru krikščionių tarpusavio nesutarimams spręsti.

   M. Šostakas yra vienintelis Lietuvos ir Lenkijos karmelitas, tapęs vyskupu.

   2016 metais Lietuvos ambasados Indijoje pastangomis Keraloje, istorinėje Verapolio katedroje, jam atidengta paminklinė plokštė.

   Krikščionybė Indijoje siekia 52-uosius mūsų eros metus, kai, šaltinių teigimu, Šv. apaštalas Tomas atvyko į Keralą.

   Šiandien krikščionybę išpažįsta 2,3 proc. Indijos ir 18,4 proc. Keralos gyventojų.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   Simtmecio priemimas Indijoje 10.jpg

   Ketvirtadienį, vasario 1 d., Delyje paminėtas Atkurtos Lietuvos šimtmetis.

   Renginyje, į kurį susirinko Indijos vyriausybės, įvairių regionų, verslo, kultūros ir žiniasklaidos atstovai, užsienio šalių diplomatai, Indijoje gyvenantys ir dirbantys lietuviai, pristatyta visa puokštė šiuolaikinio lietuviško meno improvizacijų.

   Ryškiausiu šventės akcentu tapo tarptautinį pripažinimą pelniusios Jurgos Barilaitės performansas „Būtinoji gintis“.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   Odisha 4.jpg

   Lapkričio 27-28 dienomis Lietuvos ambasados Indijoje atstovai lankėsi Rytų Indijos Odišos valstijoje.

   Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
   Klaipeda_port.jpg

   Žemės ūkio gaminių eksportas tampa svarbiausia Lietuvos prekybos su Indija dalimi, rodo naujausi Statistikos departamento duomenys.

   Ekonominiai santykiai »
   Capture.PNG

   Penktadienio rytą iš Indijos su raketa į orbitą išskriejo Vilniaus universiteto (VU) mokslininkų ir bendrovės „NanoAvionics“ sukurtas palydovas „Lituanica SAT-2“, rašo portalas Delfi.lt.
    

   Ekonominiai santykiai »

   Naujienlaiškio prenumerata