Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Filmas apie Lietuvos kolumbus pristatytas Keralos kunigų seminarijos studentams

Sukurta 2018.02.08 / Atnaujinta 2018.02.08 07:56
   Filmas apie Lietuvos kolumbus pristatytas Keralos kunigų seminarijos studentams
   Filmas apie Lietuvos kolumbus pristatytas Keralos kunigų seminarijos studentams
   Filmas apie Lietuvos kolumbus pristatytas Keralos kunigų seminarijos studentams

   Vasario 7 d. Keraloje būsimiesiems Indijos katalikų kunigams Lietuvos ambasada pristatė Editos Mildažytės filmą „Lietuvos kolumbai“, pasakojantį apie iškilius Lietuvos piliečius, tvirtais ryšiais susiejusius Lietuvą ir Indiją. Tarp jų – ir lietuvį Mikalojų Šostaką (Nicolaus Szostak), daugiau nei du dešimtmečius (1751-1773) vyskupavusį dabartinės Keralos teritorijoje.

   „Kartais sunku patikėti, kad Lietuvai – paskutinei apsikrikštijusiai Europos valstybei – prireikė vos šimto metų, kad užaugintų sūnus, kurie patys vyktų į tolimus kraštus skleisti tikėjimo žodžio. Matyt, esame gabūs  mokiniai“, - beveik šimtui Aluvos Švč. Širdies filosofijos koledžo studentų sakė ambasadorius Laimonas Talat-Kelpša.

   „Neabejoju, kad ir atgimimo šimtmetį švenčianti Lietuva ras atsakymus į aktualius XXI amžiaus klausimus, savo talentais prisidės prie pasaulio ekonominio, kultūrinio ir dvasinio augimo“, - sakė ambasadorius.

   Jis pakvietė seminarijos studentus labiau pasidomėti M. Šostako asmenybe, apie ją įvairiomis Indijos kalbomis parengti Vikipedijos straipsnių.

   Mikalojus Šostakas (Mikolaj Szostak) gimė 1710 metais Vilniuje, bajorų šeimoje. Šešiolikos metų įstojo į basųjų karmelitų ordiną, vėliau tęsė mokslus Romoje. 1739 metais buvo išsiųstas į Malabaro provinciją Pietų Indijoje (dab. Kerala).

   1746 metais M. Šostakas įšventintas vyskupu ir paskirtas Malabaro apaštališkuoju vikaru-koadjutoriumi su teise perimti šį postą. Malabaro provincija tuo metu vyskupijos statuso neturėjo, tad pagal bažnytinę teisę jai vadovavo pats popiežius per savo atstovą – vikarą.

   1751 metais tapo visateisiu Malabaro bažnytinės provincijos apaštališkuoju vikaru ir šias pareigas ėjo iki pat mirties 1773 metų liepos 26 dieną. Vietiniams jis buvo ir tebėra labiau žinomas kaip vyskupas Florencijus.

   M. Šostako tarnystė nebuvo lengva, teko laviruoti tarp įvairių Malabaro krikščioniškųjų bendruomenių. Istoriniuose šaltiniuose apie jį rašoma kaip apie „žmogų drąsų ir tvirtą“. Travankoro (dabartinės Keralos ribose gyvavusios karalystės) valdovas jį netgi paskyrė arbitru krikščionių tarpusavio nesutarimams spręsti.

   M. Šostakas yra vienintelis Lietuvos ir Lenkijos karmelitas, tapęs vyskupu.

   2016 metais Lietuvos ambasados Indijoje pastangomis Keraloje, istorinėje Verapolio katedroje, jam atidengta paminklinė plokštė.

   Krikščionybė Indijoje siekia 52-uosius mūsų eros metus, kai, šaltinių teigimu, Šv. apaštalas Tomas atvyko į Keralą.

   Šiandien krikščionybę išpažįsta 2,3 proc. Indijos ir 18,4 proc. Keralos gyventojų.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   1.jpg

   Rugpjūčio 6 d. trijų Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Delyje minėjo Baltijos kelio 30-metį.

   Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Indijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
   Juliaus Pranevičiaus kredencinių raštų teikimo Indijos prezidentui ceremonija.jpg

   Rugsėjo 20 d. Delyje Lietuvos Respublikos ambasadorius Indijos Respublikoje Julius Pranevičius įteikė skiriamuosius raštus Indijos Respublikos Prezidentui Ramui Nathui Kovindui.

   Užsienio politika ir diplomatija »
   Help Kerala jpg.JPG

   2016 metų lapkritį Varapužos katedroje (Lady of Mount Carmel and St. Joseph), Keraloje buvo atidengta atminimo plokštė lietuvių kilmės vyskupui Mykolui Šostakui, kuris šioje katedroje tarnavo 22 metus (1751-1773), čia ir buvo palaidotas. Mykolas Šostakas, vietiniams žinomas Florencijaus vardu, taip pat įkūrė vieną iš pirmųjų kunigų seminarijų, taip pat buvo savo parapijiečių didžiai gerbiamas ir vertinamas. Atminimo plokštės Šostakui atidengimo proga Varapužos parapijiečiai vedini savo dvasiškojo tėvo „Father Prasad“ surengė didelę šventę, gausiai dalyvavo šiai progai laikomose mišiose, kurių metu jiems buvo pasakojama apie Mykolo Šostako nuopelnus parapijai, bei Lietuvos ir Indijos ryšius.

   Konsulinės naujienos » Lietuviai Indijoje »

   Naujienlaiškio prenumerata