Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Indijoje paminėtas Baltijos kelio 30-metis

Sukurta 2019.08.13 / Atnaujinta 2019.08.13 05:03
   Indijoje paminėtas Baltijos kelio 30-metis
   Indijoje paminėtas Baltijos kelio 30-metis
   Indijoje paminėtas Baltijos kelio 30-metis
   Indijoje paminėtas Baltijos kelio 30-metis
   Indijoje paminėtas Baltijos kelio 30-metis

   Rugpjūčio 6 d. trijų Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Delyje minėjo Baltijos kelio 30-metį.

   Baltijos šalių ambasadoriai kartu su lietuvių, latvių ir estų bendruomenėmis vieno iš pagrindinių Delio simbolių – Indijos vartų – fone sudėliojo Baltiškąją mandalą – trijų šalių kontūrus atkartojančią gėlių kompoziciją, taip sujungdami indišką ir baltišką kultūras. Vėliau renginys persikėlė į Lietuvos ambasadą, kur bendro Baltijos šalių priėmimo metu svečiams buvo rodomas filmas “Nepakartojamas Baltijos kelias”, sakomos iškilmingos trijų ambasadorių kalbos. Baltijos kelio 30-mečio kartu su Lietuva, Latvija ir Estija Delyje paminėti susirinko užsienio šalių diplomatai, vietos Baltijos šalių bendruomenių atstovai, Javaharlal Nehru universiteto profesoriai ir studentai, artimiausi trijų ambasadų Indijoje bendraminčiai. Vedant dainininkei iš Lietuvos Giedrei Naruševičiūtei trimis kalbomis buvo atliktas Baltijos kelio “himnas” – “Bunda jau Baltija”. Renginys susilaukė ir Indijos vedančiosios žiniasklaidos dėmesio.

   1989 m. rugpjūčio 23 d. įvykusi taiki demonstracija, kurios metu daugiau nei 2 milijonai žmonių Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje susikibo rankomis sudarydami žmonių grandinę nuo Talino per Rygą iki Vilniaus, buvo svarbus žingsnis kelyje į Baltijos šalių nepriklausomybės atkūrimą.

   „Simboliška, kad Baltijos kelio, taikios politinės demonstracijos, 30-metis minimas tais pačiais metais kaip Mahatma Gandžio, kuris buvo vienas iš taikaus protesto pradininkų, 150-osios gimimo metinės. Tikiu, kad kitą savaitę vyksiantis Indijos viceprezidento Venkaiah Naidu vizitas Baltijos šalyse dar labiau sutvirtins draugiškus ryšius tarp šalių“, - teigė Lietuvos Respublikos ambasadorius Indijoje Julius Pranevičius.

   Šie metai yra 27tieji Lietuvos ir Indijos diplomatinių santykių metai po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Dvišaliai mainai tarp Lietuvos ir Indijos nuosekliai intensyvėja, ypač kultūros ir švietimo srityse. Abi šalys yra artimos savo vertybėmis, bei lietuvių-sanskrito kalbų giminingumu. Didėjantis studentų iš Indijos srautas į Lietuvos aukštąsias mokyklas skatina tolesnio dvišalio bendradarbiavimo galimybes.

   Daugėja Indijos turistų, užsukančių į Lietuvą ir Baltijos regioną, ieškodami naujų kelionių po Europų potyrių. Vis daugiau Indijos firmų, ypač iš IT ir automobilių pramonės sektorių atranda patrauklią verslo Lietuvoje aplinką. Lietuvos eksportą į Indiją didžiąja dalimi sudaro žemės ūkio, medžio, bei technikos produkcija.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »

   Naujienlaiškio prenumerata