Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

VU archeologai Butane dalijosi savo patirtimi

Sukurta 2018.10.22 / Atnaujinta 2018.10.22 06:37
  VU archeologai Butane dalijosi savo patirtimi

  Spalio 1-6 dienomis Vilniaus universiteto (VU) Istorijos fakulteto archeologai dr. Giedrė Motuzaitė Matuzevičiūtė Keen ir dr. Aleksiejus Luchtanas (projekto vadovas) lankėsi Sherubtse koledže Butano Karalystėje.

  Vizitas vyko pagal LR Ambasados Indijoje inicijuotą Užsienio reikalų ministerijas Vystomojo bendradarbiavimo projektą, kurio tikslais – Lietuvos patirties perdavimas rengiant archeologijos studijų programą Butano Karališkajame universitete bei stiprinant Sherubtse koledžo administracinius gebėjimus organizuojant studijas.

  Tai buvo pirmasis Lietuvos archeologų vizitas į Butaną ir pirmas Vilniaus universiteto mokslininkų kontaktas su Butano aukštąja mokykla. Vizito metu, susitikime su Sherubtse koledžo padalinių vadovais, susipažinta su studijų organizavimu Butane. Taip pat pristatytas Vilniaus universitetas, supažindinta su čia vykdomomis archeologijos studijų programomis, VU Archeologijos katedros ir Bioarcheologijos centro veikla, skaityta paskaita Sherubtse koledžo II ir III kursų humanitarinio profilio studentams.

  Vizito metu mokslininkai aplankė Rytų Butano kultūros paveldo objektus kuriuose numatė vietas galimiems archeologiniams tyrimams ateityje. Taip pat aptartos tolesnio bendradarbiavimo galimybės, numatančios kelių Sherubtse koledžo dėstytojų vizitą į VU, trumpo archeologijos kurso skaitymą Sherubtse koledže, mokomųjų archeologinių kasinėjimų organizavimą vietiniams studentams, Butano Karalystės kultūros paveldo objektų registro sudarymą bei atitinkamų paveldosauginių dokumentų parengimą.

  1968 metais įsteigtas Sherubtse koledžas iki šiol bendradarbiavo su Kioto, Kolorado, Singapūro universitetais, New Brunswicko universiteto Renesanso koledžu, Tarptautiniu kalnų tyrimų centru. Archeologijos ir istorijos centras Sherubtse koledže įsteigtas tik 2014 m., jo veikla dar tik pradinėje stadijoje. Todėl užmegzti ryšiai tarp Lietuvos ir Butano universitetų  – plati abipusiai naudingo mokslinio bendradarbiavimo perspektyva.

  Nuotraukoje iš kairės: Tshering Wangdi, dr A. Luchtanas, dr G. Motuzaitė Matuzevičiūtė Keen, Dendup Tshering, Sonam Wangdi.

  Straipsnio šaltinis: Vilniaus universiteto interneto svetainė.

   

   

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata