Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

G. Landsbergis Kijeve: Remiame Ukrainos siekį politinėmis priemonėmis išspręsti konfliktą, Rusija nedelsdama privalo nutraukti provokacijas

Sukurta 2021.04.15 / Atnaujinta 2021.04.15 15:42
   G. Landsbergis Kijeve: Remiame Ukrainos siekį politinėmis priemonėmis išspręsti konfliktą, Rusija nedelsdama privalo nutraukti provokacijas
   G. Landsbergis Kijeve: Remiame Ukrainos siekį politinėmis priemonėmis išspręsti konfliktą, Rusija nedelsdama privalo nutraukti provokacijas

   Balandžio 15 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis Edgaru Rinkevičiumi ir Eva-Maria Liimets vizito Kijeve (Ukrainoje) metu susitiko su Aukščiausiosios Rados pirmininku Dmytro Razumkovu, ministru pirmininku Denysu Shmyhalu, ministro pirmininko pavaduotoja Europos ir euroatlantinei integracijai Olha Stefanishyna,  užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba ir gynybos ministru Andrii Taranu.

   Susitikimuose su Ukrainos atstovais Baltijos šalių ministrai išreiškė tvirtą paramą Ukrainos teritoriniam vientisumui ir suverenitetui išaugusios Rusijos eskalacijos rytų Ukrainoje ir prie Ukrainos sienų fone, taip pat parėmė Ukrainos europinius ir euroatlantinius siekius ir reformų kelią.

   Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministro G. Landsbergio, vizitu pademonstruotas aiškus palaikymas Ukrainos siekiui dabartinę įtampą spręsti diplomatinėmis priemonėmis, paneigiant Rusijos teiginius apie neva pačios Ukrainos provokuojančius veiksmus.

   „Telkdama karines pajėgas prie Ukrainos sienų ir aneksuotame Kryme bei vykdydama prieš Ukrainą nukreiptą melo ir dezinformacijos kampaniją Rusija negali nieko apgauti – tiek dėl dabartinės eskalacijos, tiek dėl tebesitęsiančio karo Donbase kalta yra tik viena pusė – pati Rusija. Būtinas aiškus signalas Rusijai apie būtinybę nedelsiant nutraukti provokacinius veiksmus ir laikytis tarptautinės teisės normų ir principų“, -  vizito metu sakė užsienio reikalų ministras.

   Kijeve Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Ukrainos ministrai paskelbė bendrą pareiškimą, kuriuo pasmerkė Rusijos karinių pajėgų telkimą prie Ukrainos rytinės sienos ir neteisėtai okupuotame ir aneksuotame Krymo pusiasalyje, parėmė Ukrainos tvirtą įsipareigojimą konfliktą spręsti politiniu keliu bei įsipareigojo skatinti ir stiprinti dvišalį bei daugiašalį bendradarbiavimą saugumo ir gynybos, keitimosi informacija, kovos su propaganda ir hibridinėmis grėsmėmis srityse bei koordinuoti pastangas sprendžiant bendrus iššūkius energetinio saugumo srityje.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   GK_Luckas1.jpg

   Birželio 11 d. Ukrainos Voluinės srities Lucko mieste oficialiai atidarytas Lietuvos Respublikos garbės konsulatas. Per iškilmingą atidarymą Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas pasveikino Serhijų Martyniaką pradėjus eiti Lietuvos garbės konsulo Lucke pareigas.

   Konsulinės naujienos » Dvišaliai santykiai »
   M. ADOMENAS.jpg

   Birželio 10 dieną užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas vizito Kijeve (Ukraina) metu susitiko su Ukrainos prezidento patarėju Ihoru Zhovkva ir užsienio reikalų ministro pavaduotoju Vasylu Bodnaru.

   Dvišaliai santykiai »
   fot4.jpg

   Su darbo vizitu Kopenhagoje (Danijoje) besilankantis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Estijos, Latvijos ir Danijos kolegomis dalyvavo Danijos ir Baltijos valstybių diplomatinių santykių užmezgimo 100-mečiui ir jų atkūrimo 30-mečiui paminėti skirtoje konferencijoje, kurią atidarė Danijos kronprincas Frederikas.

   Daugiašaliai santykiai »

   Dėl nuo 2014 metų tebesitęsiančios išorės karinės agresijos prieš Ukrainą humanitarinė situacija rytiniame šalies regione išlieka itin sudėtinga.

   DSC_1180.jpg

   Gegužės 21 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo nuotolinėje diskusijoje „Kelias į Vilnių: artėjančios Ukrainos reformų konferencijos prioritetai“ („The Road To Vilnius: Priorities Toward The Next Ukraine Reform Conference 2021“). Ši Lietuvos ir Ukrainos kartu su JAV Germano Maršalo fondu surengta nuotolinė diskusija yra viena iš gegužės ir birželio mėnesiais planuojamų 4-osios tarptautinės Ukrainos reformų konferencijos, vyksiančios Vilniuje, parengiamųjų renginių.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
   98758_56b79585da4ddfe76f2e2455a7a046eb.jpg

   Gegužės 18 dieną Lietuvos ambasados Turkijoje laikinoji reikalų patikėtinė Vaida Stankevičienė kartu su Ukrainos ambasadoriumi Andrii Sybiha dalyvavo nuotoliniame renginyje, skirtame paminėti 77-ąsias Krymo totorių deportacijos metines. Renginį organizavo Turkijos Krymo totorių pilietinės visuomenės organizacija.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »