Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Iš karo griuvėsių prikeltą mokyklą Lietuva pavertė viena moderniausių Ukrainoje

Sukurta 2021.09.03 / Atnaujinta 2021.09.03 14:59
   Iš karo griuvėsių prikeltą mokyklą Lietuva pavertė viena moderniausių Ukrainoje
   Iš karo griuvėsių prikeltą mokyklą Lietuva pavertė viena moderniausių Ukrainoje

   Rugsėjo 1 dieną Avdijivkos mieste rytų Ukrainoje duris atvėrė iš karo griuvėsių prikelta viena moderniausių šalies mokyklų, kurią Lietuva aprūpino moderniausia mokymosi ir laboratorijų įranga bei įrengė daugiafunkcį sporto aikštyną.

   Mokykla atkurta pagal Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos projektą, kuriam iš Lietuvos valstybės biudžeto buvo skirtas vienas milijonas eurų. Daugiau nei dvejus metus trukusį projektą įgyvendino Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA), administravo užsienio reikalų ministerija.

   Mokyklos atidarymo ceremonijoje Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas akcentavo, kad Lietuvos parama Ukrainai yra orientuota į Rusijos agresijos sukeltos žalos minimizavimą bei siekį žvelgti į ateitį. „Karas negali sugriauti vaikų ateities, todėl mūsų pareiga tai užtikrinti", - pabrėžė ambasadorius.

   Pasak Vyriausybės kanclerio pavaduotojo Almino Mačiulio, šios mokyklos atkūrimas yra ambicingiausias Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo projektas. „Glaudžiai bendradarbiaudami su Donecko regiono administracija, siekėme šiame, karo nualintame rytų Ukrainos mieste, įrengti modernią mokymo bazę, kuri būtų sektinu pavyzdžiu“, - teigė A. Mačiulis.

   Už tęstinę paramą ir pagalbą Lietuvai dėkojo Ukrainos bendruomenių ir teritorijų vystymo ministras O.Černyšovas, Donecko srities gubernatorius P.Kirilenko, Avdijivkos miesto ir bendruomenių vadovai.

   Šią mokyklą lankys apie 600 vaikų, kuriuos mokys apie 50 mokytojų. Tikimasi, kad mokinių daugės, nes moderni mokykla pajėgi priimti iki 1000 moksleivių.

   Atsižvelgdama į Ukrainos poreikius, Lietuva nuosekliai tęsia gerosios patirties perdavimą, įgyvendinant ES ir Ukrainos Asociacijos susitarimą, teikia paramą nuo Krymo aneksijos ir konflikto rytų Ukrainoje nukentėjusiems Ukrainos piliečiams, remia valstybės institucijų gebėjimų stiprinimą, švietimo ir sveikatos apsaugos reformų vykdymą ir verslumo skatinimą.

   Projektas „Parama Ukrainos Donecko srities Avdijivkos mokyklos Nr. 2 įrengimui ir mokyklos aplinkos gerovės sutvarkymui” pradėtas dar 2019 m., jo vertė siekia 1 milijoną eurų. Tai didžiausias Užsienio reikalų ministerijos inicijuotas Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos projektas. Juo siekiama stiprinti dvišalį bendradarbiavimą, nuo karo nukentėjusioje rytų Ukrainoje sukurti šiuolaikinį mokymo centrą, kuris savo infrastruktūra, įranga ir švietimo proceso organizavimu taptų kompleksiniu pavyzdžiu ir pasitarnautų kaip viso regiono pilotinis Ukrainos mokyklos reformos projektas ir švietimo patirties sklaidos centras.