Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva JT Žmogaus teisių taryboje Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu paragino užtikrinti lyčių lygybe grįstą atsigavimą po pandemijos

Sukurta 2021.07.07 / Atnaujinta 2021.07.07 12:51
  Lietuva JT Žmogaus teisių taryboje Šiaurės ir Baltijos valstybių vardu paragino užtikrinti lyčių lygybe grįstą atsigavimą po pandemijos

  Liepos 6 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas Šiaurės ir Baltijos šalių vardu pasisakė Ženevoje vykstančios 47-iosios Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos sesijos kasmetinėje diskusijoje moterų teisių klausimais, kuri šįkart buvo skirta lyčių lygybe grįsto socioekonominio atsigavimo temai.

  „Covid-19 pandemija suteikia galimybę plėtoti geresnius, žalesnius ir lyčių lygybe grįstus atsigavimo po pandemijos sprendimus“, - sakė A. Krivas.

  Šiaurės ir Baltijos šalys išreiškė susirūpiną dėl moterims tenkančios neproporcingos naštos pandemijos metu. Moterys ne tik buvo atsako pandemijai priešakyje, bet ir prisiėmė didžiausią priežiūros naštos dalį, paaukodamos savo karjeros, švietimo ir kitas galimybes. 

  Pabrėžta būtinybė užtikrinti lyčių lygybe ir efektyviu moterų dalyvavimu grįstus ekonominio atsigavimo planus, finansinį įtraukimą ir teisingą atlygį už darbą.

  Visą Šiaurės ir Baltijos šalių pareiškimo tekstą rasite čia.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  UPR_BY.jpg

  Kovo 16 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų (JT) biuro ambasadorius Andrius Krivas dalyvavo Žmogaus teisių tarybos Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės pranešimo Baltarusijai tvirtinimo renginyje.

  Daugiašaliai santykiai »
  Speakers.jpg

  Vasario 18 dieną surengtas kitą savaitę Ženevoje prasidėsiančios Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos paraštinis renginys žmogaus teisių Baltarusijoje tema. Renginio metu aptarti besitęsiantys žmogaus teisių Baltarusijoje pažeidimai bei būdai, kuriais tarptautinė bendruomenė ir Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių taryba galėtų prisidėti prie atskaitomybės už šiuos pažeidimus užtikrinimo.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  FoAA_1.jpg

  Lapkričio 12 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo aukšto lygio nuotoliniame vaizdo renginyje, skirtame paminėti Jungtinių Tautų (JT) Specialiojo pranešėjo teisėms į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę mandato veiklos dešimtmetį.

  Daugiašaliai santykiai »