Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pateikė žmogaus teisių rekomendacijas Danijai ir Somaliui

Sukurta 2021.05.06 / Atnaujinta 2021.05.06 17:32

Gegužės 6 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje ambasadorius Andrius Krivas Visuotinės periodinės peržiūros darbo grupės 38-oje sesijoje pateikė Lietuvos rekomendacijas Danijai ir Somaliui žmogaus teisių srityje.

Lietuva palankiai įvertino Danijos vyriausybės skiriamą nuolatinį dėmesį žmogaus teisėms ir veiksmus vaiko teisių užtikrinimui, ypač dėmesį vaiko teisių apsaugos sistemos kokybės gerinimui. Lietuva rekomendavo Danijai sukurti konkrečias skurdo mažinimo priemones, skirtas Grenlandijos ir Farerų salų čiabuvių bendruomenių vaikų teisėms apsaugoti, bei ratifikuoti Tarptautinę konvenciją dėl asmenų apsaugos nuo priverstinio dingimo.

Somalio Visuotinės periodinės peržiūros metu Lietuva išreiškė didelį susirūpinimą dėl politinės padėties šalyje ir atkreipė dėmesį į problemas žmogaus teisių srityje. Lietuva rekomendavo Somaliui ratifikuoti Konvenciją dėl visų formų diskriminacijos panaikinimo moterims ir Vaiko teisių konvencijos fakultatyvinį protokolą dėl vaikų dalyvavimo ginkluotuose konfliktuose. Lietuva taip pat rekomendavo užbaigti Žmogaus teisių komisijos įsteigimą ir siekti jos nepriklausomo bei veiksmingo veikimo.

Visuotinė periodinė peržiūra yra Jungtinių Tautų (JT) žmogaus teisių mechanizmas, veikiantis nuo 2008 metų. Peržiūros metu siekiama įvertinti žmogaus teisių padėtį kiekvienoje JT valstybėje narėje ir pateikti rekomendacijas dėl jos tobulinimo. Šalių visuotinė periodinė peržiūra atliekama kas penkerius metus ir taikoma visoms JT narėms. Žmogaus teisių padėtis Lietuvoje JT Visuotinės periodinės peržiūros sesijoje svarstyta 2011 ir 2017 metais. Trečioji Visuotinės periodinės peržiūros sesija vyks 2022 metų sausio mėnesį.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
fot4.jpg

Su darbo vizitu Kopenhagoje (Danijoje) besilankantis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Estijos, Latvijos ir Danijos kolegomis dalyvavo Danijos ir Baltijos valstybių diplomatinių santykių užmezgimo 100-mečiui ir jų atkūrimo 30-mečiui paminėti skirtoje konferencijoje, kurią atidarė Danijos kronprincas Frederikas.

Daugiašaliai santykiai »

Vasario 11 dieną, bendradarbiaudamas su Lietuvos ambasada Danijoje, vienintelis anglų kalba laikraštis Danijoje „Copenhagen Post“ išleido 16 psl. priedą apie Lietuvą.  Priedas publikuotas Lietuvos-Danijos diplomatinių santykių 100-mečio proga ir platinamas spausdintame pavidale bei skaitmeniniame ISSUU formate.

Atstovybių naujienos »

Gruodžio 17 dieną užsienio reikalų ministras G. Landsbergis telefoninio pokalbio metu su Norvegijos kolege Ine Marie Eriksen Soreide, Švedijos kolege Ann Linde ir Danijos kolega Jeppe Kofodu aptarė COVID-19 pandemijos situaciją regiono šalyse, dvišalio bendradarbiavimo aktualijas ir paramą Baltarusijos demokratinėms jėgoms.

Dvišaliai santykiai »