Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos ambasadoje Vašingtone atidaryta JAV Kongreso Atstovų Rūmų Baltarusijos draugų grupė

Sukurta 2021.07.22 / Atnaujinta 2021.07.22 16:51
   Lietuvos ambasadoje Vašingtone atidaryta JAV Kongreso Atstovų Rūmų Baltarusijos draugų grupė
   Lietuvos ambasadoje Vašingtone atidaryta JAV Kongreso Atstovų Rūmų Baltarusijos draugų grupė
   Lietuvos ambasadoje Vašingtone atidaryta JAV Kongreso Atstovų Rūmų Baltarusijos draugų grupė

   Liepos 21 dieną Lietuvos ambasadoje Vašingtone įvyko Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Kongreso Baltarusijos draugų grupės paskelbimas.  Renginį atidarė Lietuvos ambasadorė JAV Audra Plepytė, pažymėdama, kad už laisvę kovojantys žmonės visada ras prieglobstį Lietuvoje.

   „Baltarusijos draugų grupės įsteigimas patvirtina JAV įsipareigojimą remti Baltarusijos laisvės kelią ir demonstruoja pasauliui, kad JAV išlieka nuosekli laisvės ir demokratijos rėmėja“, – pasakė ambasadorė A. Plepytė ir pabrėžė, kad demokratijos pergalė Baltarusijoje bus pasiekta tik tarptautinei bendruomenei veikiant kartu.

   Renginyje pasisakė Baltarusijos draugų grupės Kongrese įkūrėjai Kongreso nariai Marcy Kaptur, Bilas Keatingas, Chrisas Smithas ir Joe Wilsonas, JAV ambasadorė Baltarusijai Julie Fisher ir Vašingtone viešinti Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Tsichanouskaja.

   Kongreso nariai pažymėjo, kad JAV Kongresas kryptingai sieks laisvos ir nepriklausomos Baltarusijos, nedarydamas jokių nuolaidų Lukašenkai ir užkirsdamas kelią tolimesniam režimo siautėjimui. Daug dėmesio iš Kongreso narių sulaukė ir Lietuva už savo pastangas, remiant Baltarusijos žmonių kovą už laisvę.

   S. Tsichanouskaja padėkojo visiems susirinkusiems už išreikštą paramą ir pabrėžė, kad Baltarusijos demokratinio judėjimo stiprybė yra vienybėje, o veikdami išvien jie gali įveikti persekiojimus ir represijas.

   JAV Kongreso Atstovų Rūmų Baltarusijos draugų grupė sukurta suvienyti demokratinio Baltarusijos judėjimo šalininkus bei apjungti pajėgas, siekiančias sustabdyti autoritarines represijas ir žmogaus teisių pažeidimus Baltarusijoje bei įgyvendinti laisvus ir nepriklausomus rinkimus.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   51479211428_747e1abfa9_k.jpg

   Rugsėjo 15 dieną su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu susitikęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis daugiausiai dėmesio skyrė saugumui regione ir demokratijos iššūkiams, kuriuos kelia autokratiniai režimai, aptarti.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
   Random 4.jpg

   Rugsėjo 13 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su darbo vizitu išvyksta į Vašingtoną, Jungtines Amerikos Valstijas (JAV), kur susitiks su Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu, JAV Senato nariais, taip pat su verslo ir analitinių centrų bendruomenėmis.

   Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

   Rugpjūčio 21 dienos vakarą Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretorius Antony Blinkenas paskambino Lietuvos užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui telefonu aptarti Kinijos agresyvią politiką, dvišalio bendradarbiavimo ir regioninio saugumo klausimus.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »

   Rugpjūčio 5 dieną vykusiame Europos saugumo bendradarbiavimo organizacijos (toliau - ESBO) Nuolatinės tarybos posėdyje Lietuva atmetė Baltarusijos teiginius, kad Baltarusija nėra atsakinga už migracijos krizę.

   Dvišaliai santykiai » Daugiašaliai santykiai » Naujienos »

   Liepos 23-osios vakarą Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis informavo Europos Komisijos (EK) viceprezidentą, ES vyriausiąjį įgaliotinį užsienio ir saugumo politikai Josepą Borellį apie naujausias Baltarusijos provokacijas ES ir Lietuvos atžvilgiu.

   Dvišaliai santykiai » Europos Sąjunga »

   Šiandien užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su NATO generaliniu sekretoriumi Jens Stoltenbergu telefonu aptarė padėtį Lietuvos pasienyje su Baltarusija.

   Užsienio reikalų ministro veikla » NATO ir tarptautinis saugumas »