Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ministras G. Landsbergis: Lietuva saugi ir patikima partnerė JAV investicijoms

Sukurta 2022.06.23 / Atnaujinta 2022.06.23 15:06
   Ministras G. Landsbergis: Lietuva saugi ir patikima partnerė JAV investicijoms
   Ministras G. Landsbergis: Lietuva saugi ir patikima partnerė JAV investicijoms
   Ministras G. Landsbergis: Lietuva saugi ir patikima partnerė JAV investicijoms

   Birželio 21-23 dienomis Lietuvoje viešėjo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV)−Lietuvos verslo tarybos (ang. American-Lithuanian Business Council, ALBC) delegacija, su kuria susitiko užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

   Ministras G. Landsbergis pabrėžė, kad JAV yra Lietuvai itin svarbi strateginė ir ekonominė partnerė. „Dabar, kaip niekad anksčiau, jaučiame, kad galime pasikliauti JAV politine ir ekonomine parama Lietuvai ir ženkliai išplėsti ekonominį bendradarbiavimą“, − teigė ministras bei pasidžiaugė gerais dvišaliais prekybos rezultatais.

   2021 metais JAV buvo antra didžiausia lietuviškos kilmės eksporto rinka ir siekė 1,96 mlrd. eurų, o 2022 metų sausio – balandžio mėnesiais lietuviškos kilmės eksportas toliau augo 20 proc. palyginus su tuo pačiu laikotarpiu 2021 metais bei siekė 754 mln. eurų. Ministras su įmonėmis taip pat aptarė galimybes plėtoti bendradarbiavimą gynybos srityje, integruojant Lietuvos įmones į JAV gynybos verslo vertės grandines.

   Delegaciją sudarė 10 JAV įmonių, jau vykdančių ar planuojančių savo veiklą Lietuvoje ir atstovaujančių JAV gynybos, finansinių paslaugų, kibernetinio saugumo, biotechnologijų, farmacijos ir kitoms pramonės šakoms: „Citi“, „Jacobs“, „Oshkosh Defense“, „Lockheed Martin“, „Medtronic“, „Motorola Solutions“, „MSD“, „Palo Alto Networks“, „Thermo Fisher Scientific“, „Strategic Staffing Solutions“.

   Vizito metu įmonių atstovai taip pat susitiko su Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte, Lietuvos Prezidento patarėjais nacionalinio saugumo, užsienio reikalų, ekonomikos klausimais, taip pat energetikos, finansų, ekonomikos ir inovacijų, užsienio reikalų, krašto apsaugos, sveikatos apsaugos, švietimo, mokslo ir sporto ministrais ir viceministrais. Susitikimo su VšĮ „Inovacijų agentūra“ metu pristatyti inovacijų politikos prioritetai.

   Kasmetinės verslo misijos metu buvo pabrėžiama Lietuvos ir JAV santykių stiprinimo svarba, išaugusios prekybos apimtys bei tobulinamos galimybės tolimesnėms JAV investicijoms Lietuvoje.

   Amerikos ir Lietuvos verslo taryba (ALBC) yra Lietuvoje investavusio JAV globalaus verslo asociacija, kurios misija yra stiprinti JAV ir Lietuvos prekybą ir investicijas, skatinti dvišalius santykius ir šviesti visuomenę apie jų svarbą.