Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

URM garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ apdovanotas Kazickų šeimos fondas

Sukurta 2014.11.26 / Atnaujinta 2014.11.26 14:26
  URM garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ apdovanotas Kazickų šeimos fondas

  Užsienio reikalų ministerijoje (URM) lapkričio 26 dieną už lietuvybės puoselėjimą ir lietuvių kultūros propagavimą URM garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“ buvo apdovanotas Kazickų šeimos fondas (Kazickas Family Foundation). Užsienio reikalų viceministras Mantvydas Bekešius apdovanojimą įteikė fondo steigėjo dukrai, valdybos pirmininkei Jūratei Kazickaitei.

  „Ačiū Jums už meilę Lietuvai, už pagalbą Lietuvos mokykloms, už paramą jauniesiems talentams. Fondo dėka, jauni gabūs Lietuvos žmonės turi galimybes realizuoti savo svajones ir talentus, o fondo parama jiems gali tapti keliu ne tik į asmeninę sėkmę, bet ir ateityje garsinant Lietuvą“, – įteikdamas apdovanojimą sakė viceministras.

  „Kazickų šeimos fondo veikla yra vienas ryškiausių ir geriausių pavyzdžių, kiek daug galima padaryti Lietuvai ir lietuvių bendruomenei siekiant išsaugoti lietuvišką tapatybę, istorinę atmintį ir puoselėjant kalbą bei tradicijas. Nepaprastai vertiname fondo veiklą ir suprantame, kad jis gimė iš nuoširdžios ir begalinės dr. Juozo Kazicko meilės Tėvynei, meilės savo Tautai ir jos žmonėms“, – teigė M. Bekešius.

  Viceministras pasidžiaugė, jog gražias filantropijos tradicijas perėmė ne tik J. Kazickaitė –  į šeimos  fondo veiklą įsitraukia ir Kazickų anūkai.

  Atsiimdama apdovanojimą Jūratė Kazickaitė pabrėžė, kad jis yra ir garbė, ir kartu atsakomybė toliau tęsti fondo veiklą, ypač paramos jaunimui srityje.

  Fondas įteigtas 1998 metais Niujorke, Jungtinėse Amerikos Valstijose, 1999 m. atidarytas jo filialas Vilniuje. Fondo steigėjas – žymus Lietuvos Respublikos ir JAV pilietis, Kauno technologijos universiteto garbės daktaras, Jeilio universiteto ekonomikos mokslų daktaras, verslininkas ir filantropas dr. Juozas Petras Kazickas. Fondas nuo įkūrimo pradžios ypatingą dėmesį skyrė švietimui, rėmė kultūros, sveikatos apsaugos, religines ir labdaros organizacijas, ligonių globos įstaigas. Pagrindinis fondo tikslas – Lietuvos valstybės stiprinimas, lietuviškųjų vertybių ir lietuvių kalbos puoselėjimas bei bendražmogiškų vertybių išsaugojimas.

  Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklas „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ teikiamas nuo 2010 metų. Šiuo ženklu yra apdovanojami Lietuvos ir užsienio valstybių piliečiai ir organizacijos už ypatingus nuopelnus garsinant Lietuvos vardą, puoselėjant ir plėtojant tarpvalstybinius santykius.

   

  Nuotraukas iš apdovanojimo ceremonijos galima rasti ministerijos „Flickr“ paskyroje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  IMG_5286.JPG

  Liepos 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius įteikė Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklą „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės (LŽB) pirmininkei Fainai Kukliansky.

  Ministerijos naujienos »
  IMG_4685.JPG

  Birželio 28 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius įteikė Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklą ,,Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ Lietuvos Respublikos ambasadorių klubo prezidentui, ambasadoriui Algirdui Kumžai.

  Ministerijos naujienos » Naujienos »
  q.jpg

  Birželio 26 dieną Briuselyje Jungtinės Karalystės diplomatas Gilesas Portmanas, nuo 2015 metų vadovavęs Europos Sąjungos (ES) strateginės komunikacijos grupei Rytams „East StratCom“, buvo apdovanotas Lietuvos diplomatijos žvaigžde. Ši strateginės komunikacijos grupė, veikianti Europos išorinių santykių veiksmų tarnyboje (EIVT), yra vienintelis ES institucinis atsakas į organizuotas Rusijos dezinformacijos kampanijas, nukreiptas prieš ES institucijas ir valstybes nares.

  Ministerijos naujienos »
  Varvuolis ir Tamaki.jpg

  Birželio 18 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis įteikė garbės ženklą „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“ Kenjiro Tamaki, Lietuvos ir Japonijos mainų centro (JLEC) direktoriui. Įteikiant apdovanojimą dalyvavo Tojohašio miesto meras K. Sahara su delegacija, buvusi Japonijos ambasadorė Lietuvoje K. Shiraishi, daug JLEC narių ir kitų Lietuvos draugų.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_1491.jpg

  Gegužės 3 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Čikagoje "Lietuvos diplomatijos žvaigžde" apdovanojo dr. Joną Daugirdą, JAV lietuvių laikraščio „Draugas“ direktorių tarybos narį, žurnalo „Heritage“, skirto Lietuvos kultūros paveldo ir istorijos tematikai anglų kalba, redaktorių.

  Užsienio reikalų ministro veikla » Užsienio lietuviai »

  Naujienlaiškio prenumerata