Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministerija kuria karštąją liniją Kinijos ekonominį spaudimą patiriančiam verslui

Sukurta 2021.12.10 / Atnaujinta 2021.12.10 15:16
    Užsienio reikalų ministerija kuria karštąją liniją Kinijos ekonominį spaudimą patiriančiam verslui

    Gruodžio 10 dieną Užsienio reikalų ministerija (URM), reaguodama į Lietuvos verslo problemas su Kinija – muitinės deklaracijų atmetimą, lietuviškos kilmės prekių ar kitų šalių kilmę turinčių prekių, atvykstančių iš Lietuvos, nepriėmimą, – surengė skubų pasitarimą su Lietuvos įmonių, verslo asocijuotų struktūrų bei ministerijų atstovais.

    Siekdama operatyviai reaguoti ir keistis informacija su verslu, URM steigia Lietuvos veiksmų Kinijos ekonominiam spaudimui atremti darbo grupę, kuri analizuos ir vertins informaciją apie Lietuvos verslui taikomas ekonominio spaudimo priemones, ir siūlys pagalbos Lietuvos verslui veiksmus.

    Šiandien, gruodžio 10 dieną, pradeda veikti URM karštoji linija. Lietuvos įmonės, susiduriančios su Kinijos ekonominiu spaudimu, kviečiamos darbo valandomis kreiptis telefonu 8 616 95910 arba el. paštu [email protected] Lietuvos verslui bus teikiama informacija bei rekomendacijos dėl iškilusių prekybos su Kinija problemų. URM prašo įmonių pateikti kaip galima konkretesnę informaciją apie Kinijos muitinės ir kitų institucijų taikomus ribojimus lietuviškiems kroviniams.

    Pasitarimo dalyviai taip pat buvo supažindinti su Lietuvos valstybės institucijų veiksmais tarptautiniu mastu sprendžiant kilusias problemas. URM informavo, kad kontaktuojama su Europos Komisija (EK) dėl reakcijos ES lygiu į Kinijos veiksmus, taip pat Kinijos ekonominio spaudimo Lietuvai klausimas iškeltas Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO) bei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO).