Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Viceministras E. Meilūnas: Nuoseklus bendradarbiavimas su EBPO Ukrainai padės pasiekti euroatlantinės integracijos tikslą

Sukurta 2021.05.25 / Atnaujinta 2021.05.25 17:15

Gegužės 25 dieną užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas dalyvavo nuotolinėje diskusijoje „Gerojo valdymo reformos Ukrainoje“. Ši kartu su tarptautine Ekonominio Bendradarbiavimo ir Plėtros Organizacija (EBPO) surengta nuotolinė diskusija yra vienas iš gegužės ir birželio mėnesiais planuojamų IV tarptautinės „Ukrainos reformų konferencijos“, vyksiančios Vilniuje, parengiamųjų renginių.

Viceministras E. Meilūnas pasidžiaugė artėjančiomis Lietuvos EBPO narystės 3-omis metinėmis ir skatino Ukrainą aktyviai bendradarbiauti su šia organizacija.  

„Lietuva jau liepos 5 dieną švęs trečiąsias EBPO narystės, suteikusios didžiulę naudą mūsų šaliai ir piliečiams, metines. Tad žinutė Ukrainai yra labai aiški - nuoseklus EBPO rekomendacijų įgyvendinimas, kaip tai rodo ir Lietuvos patirtis, prisidės prie Ukrainos piliečių klestėjimo ir padės pasiekti euroatlantinės integracijos tikslą“, – teigė viceministras.

E. Meilūnas pabrėžė, kad Lietuva aktyviai prisideda prie EBPO ir Ukrainos bendradarbiavimo skatinimo ir palaiko Ukrainą jos reformų kelyje. Pasak E. Meilūno artėjanti IV tarptautinė „Ukrainos reformų konferencija“ suteiks galimybę išsamiai aptarti Ukrainos reformų įgyvendinimo planus ir tolesnio bendradarbiavimo potencialą.

Renginio dalyvius taip pat pasveikino Ukrainos ministras pirmininkas Denysas Shmyhalas, diskusijoje dalyvavo EBPO Generalinio Sekretoriaus pavaduotojas Ulrikas Vestergaard Knudsenas, Lietuvos vidaus reikalų ministerijos viceministras Arnoldas Abramavičius, Ukrainos valstybės sekretoriaus pavaduotoja Tetyana Kovtun, Ukrainos skaitmeninės transformacijos ministerijos viceministrė Valeria Ionan, Ukrainos bendruomenių ir teritorinės plėtros ministerijos viceministras Ihoris Korkhovyi, Lietuvos ambasadorė EBPO Lina Viltrakienė ir kiti aukšto lygio EBPO ekspertai.

Ukrainos reformų konferencija vyks liepos 7-8 dienomis Vilniuje. Dėl sunkiai prognozuojamos Covid-19 situacijos, dalis konferencijos pranešėjų dalyvaus nuotoliniu būdu.