Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Random 4.jpg

Rugsėjo 19-22 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, Prezidento Gitano Nausėdos vadovaujamos delegacijos sudėtyje, dalyvaus Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos 76-osios sesijos bendruosiuose debatuose ir kituose aukšto lygio renginiuose Niujorke, Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Kartu bus pažymėtas Lietuvos, Estijos ir Latvijos narystės JT 30-metis.

Užsienio reikalų ministro veikla » Daugiašaliai santykiai » Ministerijos naujienos »
Lithuania_Credentials_170921_1800px.jpg

Rugsėjo 17 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje Ambasadorius Vaidotas Verba įteikė savo skiriamuosius raštus Visuotinio branduolinių bandymų uždraudimo sutarties organizacijos (CTBTO) Vykdančiajam Sekretoriui Dr. Robert Floyd.

Susitikimo metu Lietuvos ambasadorius su CTBTO vadovu aptarė svarbiausius organizacijos darbotvarkės klausimus, įskaitant sutarties įsigaliojimo svarbą, savalaikes įmokas į organizacijos biudžetą, kurios yra itin aktualios tarptautinės stebėjimo stočių sistemos (IMS) palaikymui, artėjančią XIV straipsnio konferenciją, kuri vyks 2021 m. rugsėjo 23-24 d. CTBTO vadovas atkreipė dėmesį, kad sutarties įsigaliojimas yra neabejotinai svarbus, tačiau ne mažiau svarbu yra tai, kad minėtos sutarties nuostatos praktiškai veikia. Dr. R. Floyd teigė, kad viena iš pagrindinių jo veiklos sričių bus sklandaus CTBTO Sekretoriato darbo užtikrinimas bei jo decentralizacija, tad jo tikslas yra įsteigti Vykdančiojo Sekretoriaus kabineto vadovo poziciją.  

Ambasadorius V. Verba paminėjo, kad Lietuva siekia aktyviai dalyvauti organizacijos veikloje bei prisidėti konkrečiu savo indėliu. Dr. R. Floyd padėkojo už Lietuvos  atstovų aktyvumą  bei priminė apie galimybes dalyvauti ekspertiniuose mokymuose, skirtuose nacionalinių duomenų centrų veiklos užtikrinimui bei tobulinimui. Ambasadorius V. Verba patikino, kad Lietuva ir toliau sieks glaudaus bendradarbiavimo su CTBTO vadovu bei organizacija.

Atstovybių naujienos »
1.jpg

Rugsėjo 17 dieną Ženevos Tautų rūmuose surengtas 30-ųjų Baltijos šalių narystės Jungtinėse Tautose (JT) ir 100-ųjų jų įstojimo į Tautų Sąjungą metinių minėjimas.

Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
image00001.jpeg

Rugsėjo 16 dieną Vašingtone viešintis užsienio reikalo ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) įmonėmis, atstovaujančiomis gynybos, finansinių paslaugų, kibernetinio saugumo, biotechnologijų ir farmacijos, žmogiškųjų išteklių vadybos sektoriams. Šios įmonės jau vykdo arba planuoja veiklą Lietuvoje.

Užsienio reikalų ministro veikla » Ekonominiai santykiai »
LR atstovybės UNESCO foto 1 (4).jpg

Rugsėjo 16 dieną Paryžiuje įsikūrusioje Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) būstinėje atidaryta pasaulinio garso lietuvių archeologės Marijos Gimbutienės šimtosioms gimimo metinėms paminėti skirta paroda.

Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
1-22.jpg

Rugsėjo 15 dieną Paryžiuje vyko Lietuvos ambasados Prancūzijoje organizuota diskusija apie demokratinę Baltarusijos ateitį, kurioje dalyvavo su vizitu Paryžiuje besilankanti Sviatlana Tsikhanouskaya, kartu su žymiais Prancūzijos politologais, ekspertais ir žurnalistais.

Atstovybių naujienos »
POZ_4347.JPG

Rugsėjo 15 dieną Lietuvos ambasadorė Rumunijoje Violeta Motulaitė susitiko su Rumunijos žydų bendruomenių konfederacijos prezidentu, Rumunijos Parlamento Atstovų rūmų nariu ir Parlamento Aukštuoju atstovu kovai su antisemitizmu Silviu Vexleriu.

Atstovybių naujienos »
Myk2.jpg

Rugsėjo 15 dieną Mykolajive, Ukrainoje, vyko verslo ryšiams tarp Lietuvos ir Ukrainos vystyti skirtas forumas, kurį organizavo Lietuvos ambasada Ukrainoje kartu su Lietuvos garbės konsulu Mykolajivo srityje Serhijumi Sypko ir regiono savivalda.

Atstovybių naujienos »
241380338_265288805309268_4902176504130067582_red.png

Rugsėjo 15 dieną Lietuvos ambasadorius Japonijoje Gediminas Varvuolis įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžių Hiracukos miesto merui Katsuhiro Ochiai. Apdovanojimas K. Ochiai įteiktas už akyvų dvišalio Japonijos ir Lietuvos bendradarbiavimo kultūros, sporto, jaunimo mainų srityje skatinimą ir plėtojimą.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
vizualas-vertikalus.jpg

Rugsėjo 23 dieną, Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienos proga, Lietuvos ambasada Paryžiuje organizuoja konferenciją, skirtą Lietuvos žydų ryšiams su Prancūzija.

Kultūros renginiai » Atstovybių naujienos »
51479211428_747e1abfa9_k.jpg

Rugsėjo 15 dieną su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės sekretoriumi Antony Blinkenu susitikęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis daugiausiai dėmesio skyrė saugumui regione ir demokratijos iššūkiams, kuriuos kelia autokratiniai režimai, aptarti.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »
Photo copyright - ©Presidency of the Arab Republic of Egypt 3.png

Rugsėjo 15 dieną Lietuvos ambasadorius Egipte Artūras Gailiūnas įteikė skiriamuosius raštus Egipto Prezidentui Abdeliui Fattah El Sisi oficialios ceremonijos Prezidento rūmuose metu.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
51479545075_9fe0db1493_k.jpg

Rugsėjo 15 dieną Lietuvos nuolatinė atstovė prie Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) ambasadorė Jolanta Balčiūnienė Paryžiuje įteikė skiriamuosius raštus UNESCO generalinei direktorei Audrey Azoulay.

Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
Myk1-2.jpg

Rugsėjo 15 dieną Ukrainos Mykolajivo mieste oficialiai atidarytas Lietuvos garbės konsulatas.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
1-2.jpg

Rugsėjo 15 dieną užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalių aštuoneto (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime Helsinkyje, Suomijoje. Susitikime ministrai aptarė mūsų regionui svarbius tarptautinės darbotvarkės klausimus, įskaitant sudėtingą situaciją Afganistane, daugiašalių organizacijų (Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO), Jungtinių Tautų (JT), Žmogaus teisių tarybos (ŽTT)) vaidmenį, stiprinant tarptautinį saugumą, klimato kaitos keliamus iššūkius saugumui, kovos su COVID-19 (koronaviruso) pandemija priemones, kitus aktualius klausimus. 

Daugiašaliai santykiai » Europos Sąjunga »
Daugiau naujienų