Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Indijos verslui pristatytos Lietuvos finansinių technologijų sektoriaus galimybės

Sukurta 2020.11.11 / Atnaujinta 2020.11.11 08:08
   Indijos verslui pristatytos Lietuvos finansinių technologijų sektoriaus galimybės
   Indijos verslui pristatytos Lietuvos finansinių technologijų sektoriaus galimybės
   Indijos verslui pristatytos Lietuvos finansinių technologijų sektoriaus galimybės

   Indijos išorės reikalų ministerijos ir Indijos pramonės konfederacijos organizuotame Šiaurės ir Baltijos šalių bei Indijos institucijų ir verslo atstovų susitikime buvo pristatyti Lietuvos finansinių technologijų (FinTech) sektoriaus pasiekimai ir plėtros galimybės.

   Nuotoliniu būdu vykusiame renginyje, kuriuo siekta stiprinti Šiaurės ir Baltijos šalių bei Indijos regioninį bendradarbiavimą, Ekonomikos ir inovacijų viceministras Marius Skuodis pristatė svarbiausius Lietuvos FinTech srities ir ekosistemos pranašumus: greitesnį patekimą į ES rinką, pažangią reguliavimo aplinką ir infrastruktūrą, talentingus ir kvalifikuotus darbuotojus.

   „FinTech veiklai palankios aplinkos plėtra bei inovacijų finansų sistemoje skatinimas yra viena iš strateginių Lietuvos krypčių, kurios rezultatus jau matome - Lietuva šiuo metu laikoma antruoju pagal dydį FinTech centru Europoje po Jungtinės Karalystės pagal licencijas turinčių finansinių technologijų įmonių skaičių. Mes laimime rinkoje būdami patikimi ir skatindami FinTech inovacijas“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras M. Skuodis.

   Pasak viceministro, unikalią infrastruktūrą turinti ir inovacijas FinTech srityje sparčiai diegianti Lietuva galėtų būti idealus centras Indijos bendrovėms veikti ES rinkoje. Lietuvoje elektroninių pinigų ar mokėjimo įstaigos licencijai gauti pakanka 6–9 mėnesių, o viena licencija gali atverti ES rinką, vienijančią 448 mln. vartotojų ir 20 mln. mažųjų ir vidutinių įmonių.

   2020 metų Pasaulinio Fintech indekso (angl. Global Fintech Index City Rankings) duomenimis, Lietuva pagal Fintech patrauklumą pasaulyje užima 4-ąją vietą po JAV, Jungtinės Karalystės ir Singapūro. 2019 m. pabaigoje Lietuvoje veikė 210 FinTech įmonių, o šiame sektoriuje dirbo apie 3400 specialistų. Per 2019 m. sukurtų naujų darbo vietų skaičius FinTech sektoriuje išaugo 31 procentu.

   „Lietuvoje specializuoto banko licencijai gauti reikia 5 kartus mažesnio pradinio kapitalo nei tradicinio banko licencijai – minimalus kapitalas tik 1 mln. eurų. Ši licencija galioja visoje ES. Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi finansinių technologijų įmonė „Revolut“, kurios vertė dabar siekia maždaug 1,7 mlrd. eurų, yra didžiausia įmonė, iki šiol gavusi specializuoto banko licenciją Lietuvoje“, – teigė viceministras.

   Indijos verslą ir potencialius investuotojus sudomintų ir Lietuvos finansinių technologijų sektoriuje veikianti atvira ir moderni infrastruktūra, kuri leidžia sparčiau diegti naujoves ir inovacijas. Programa rinkos naujokams (angl. Newcomer) – tai vieno langelio sistema susitikimams ir konsultacijoms su priežiūrą vykdančiu Lietuvos banku. Indijos įmonės paraiškas licencijoms gauti galėtų pateikti internetu anglų kalba. Joms būtų taikomi mūsų šalyje veikiantys pažangūs sutelktinio finansavimo, skolinimo bei kiti finansinių technologijų sritį reguliuojantys įstatymai. Lietuvoje taip pat patraukli bandomoji finansinių inovacijų aplinka (angl. Sandbox), suteikianti galimybę finansinių technologijų įmonėms išbandyti naujoviškus sprendimus prieš pristatant juos Europai ir pasauliui.

   Indijos, Šiaurės ir Baltijos šalių atstovų susitikime aptartos dirbtinio intelekto panaudojimo galimybės sveikatos apsaugos, finansinių technologijų ir logistikos srityje. Taip pat pristatyti švariųjų technologijų, skaitmeninės infrastruktūros, duomenų apsaugos ir kibernetinio saugumo bei kiti klausimai.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   3.jpg

   Kovo 11-ąją per Indijos visuomeninę televiziją buvo transliuojamas Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir Indijos pasaulio šachmatų čempiono Višvanatano Anando (Vishwanathan Anand) pokalbis.

   Lietuviai Indijoje » Istorinė, kultūros diplomatija » Indijos žiniasklaida apie Lietuvą »

   Naujienlaiškio prenumerata

   Captcha